KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14785046

nr 1478 5046

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Signerad, motiv från Kolmården. Olja på duk, 100x72 cm, yttermått inklusive ram: 127x100 cm

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 4 juli 2022
kl 20:12:54

4/7 13:56:29 1      Vinnande bud

  • Klassiska

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson